Mean Well Original SE-1000-24 Single Output Power Supply 24V 41.7A 1000W
★★★★★ 4.8 28 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by starlightacademy.us
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
UPC 888777019292
Brand EverSale
Wattage 1000 watts
Manufacturer Mean Well
Model Number LI series SE-1000-24
Output Wattage 1000 Watts
Item Dimensions 10.94 x 5 x 2.5 inches
Mfr Part Number LI series SE-1000-24
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
28 ratings | 11 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (24)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (3)